وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

واروفاکیس؛ وزیر چپگرای یونان نه در بروکسل آسایش دارد نه در آتن

 نظرها
واروفاکیس؛ وزیر چپگرای یونان نه در بروکسل آسایش دارد نه در آتن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گروهی از کارکنان بخش مالیات و نیز مستمری بگیران آتن روز پنجشنبه با تجمع در برابر وزارت دارایی یونان که دولت جدید مسئولیت آن را به یانیس واروفاکیس سپرده است، به شرایط موجود اعتراض کردند.

دولت، خصوصا وزیر دارایی چپگرای یونان در خارج از این کشور با چالش مذاکرات نفس گیر با وام دهندگان بین المللی روبروست که هنوز به نتیجه نرسیده است و در داخل با معترضانی روبروست که خواهان بهبود شرایط اقتصادی هستند.

یکی از کارکنان امور مالیاتی یونان گفت:«دولت در قبال تمام تلاش هایی که می کنیم وعده مساعدت در مزایا و دستمزدها را داده بود، متاسفانه تمام آنچه که وعده می دهند حرفی بیش نیست.»

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان نه در محل کار خود می تواند نفس راحتی بکشد و نه در خارج از آن؛ اگر هم روزنامه نگاران احاطه اش نکنند و معترضان یا وزرای یوروگروپ راحتش بگذارند، آنارشیست او را آرام نمی گذارند.

واروفاکیس روز سه شنبه وقتی که به همراه همسر و دوستش در رستورانی در منطقه «اِکسارکیای» آتن مشغول صرف غذا بود آنارشیست ها با احاطه او اشیایی را به سویش پرتاب کردند. در این حادثه به وی، همسر و دوستش آسیبی نرسید.

آقای واروفاکیس می گوید همسرش او را بغل کرده است تا مانع برخورد اشیاء پرتاب شده به او شود.