خبر فوری
This content is not available in your region

پلیس آمریکا در پی تعیین هویت عاملان حمله به نمایشگاه کاریکاتورهای پیامبر

نظرها
پلیس آمریکا در پی تعیین هویت عاملان حمله به نمایشگاه کاریکاتورهای پیامبر
اندازه متن Aa Aa

پلیس آمریکا دو مهاجمی را که به محل برگزاری کنفرانس و نمایشگاهی از کاریکاتورهای پیامبر اسلام در حومه شهر دالاس آمریکا آتش گشوده بودند، کشت.

این کنفرانس عصر یکشنبه توسط گروهی ضداسلام و با عنوان آزادی بیان در «مرکز کرتیس کالول» در «گارلند» برگزار می شد.

هنوز هویت مهاجمان شناسایی نشده است و پلیس در تلاش برای تعیین هویت این دو مهاجم است. یک مامور امنیتی در این حادثه زخمی شده است اما جراحاتش جان وی را تهدید نمی کند.

جو هارن، سخنگوی پلیس گارلند با بیان که ساختمانهای اطراف تخلیه شده است گفت ماموران در حالی بازرسی خودروی مهاجمان هستند تا از عدم وجود بمب و مواد منفجره در آن اطمینان حاصل کنند.

خیرت ویلدرز، سیاستمدار اسلام ستیز هلندی و منتقد حضور و نفوذ اسلام در اروپا از شرکت کنندگان در این کنفرانس بود اما آسیبی ندید.

خونین ترین حمله در رابطه با کاریکاتورهای پیامبر مسلمان در ماه ژانویه به دفتر مجله طنز شارلی ابدو در پاریس صورت گرفت. در این حمله برادران کواشی ۱۲ نفر از حاضران در این مجله از جمله کاریکاتوریستها را به رگبار گلوله بستند و کشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.