خبر فوری

واکنش بنیانگذار جبهه ملی فرانسه به تعلیق عضویتش از حزب

 نظرها
واکنش بنیانگذار جبهه ملی فرانسه به تعلیق عضویتش از حزب
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ژان ماری لوپن، بنیانگذار جبهه ملی فرانسه به اعلام تعلیق عضویتش در این حزب واکنش نشان داد. این چهره راست افراطی فرانسه که قرار است سه ماه دیگر درباره عنوان ریاست افتخاری اش نیز در این حزب تصمیم گیری شود مارین لوپن را خائن نامید.

مارین لوپن، دختر ژان ماری لوپن و رهبر کنونی جبهه ملی است. آقای لوپن ۸۶ ساله به دلیل جزئی خواندن تاریخی موضوع اتاق های گاز در جنگ جهانی دوم، با دخترش دچار اختلاف شده است. به تازگی مارین لوپن، پدرش را به کینه توزی علیه خود و جبهه ملی متهم کرده و گفته است که دیگر نمی خواهد وی از جانب این حزب حرف بزند.

آقای لوپن دقایقی پیش از اعلام رسمی خبر تعلیق اش به خبرنگاران گفت: «من آزادانه حرف می زنم و این برخی را شگفت زده می کند.» وی ضمن تائید اینکه به این روش ادامه خواهد داد، افزود: «من هرگز از جانب جبهه ملی حرف نزده ام. من فقط می خواهم به اسم ژان ماری لوپن حرف بزنم. این برای شماری مشخصی از مردم مرجع است.»


EXCLUSIF – Jean-Marie Le Pen : "Je répudie ma…par Europe1fr
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.