خبر فوری

محافظه کاران در صدر پیش بینی نتیجه انتخابات بریتانیا

 نظرها
محافظه کاران در صدر پیش بینی نتیجه انتخابات بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

انتخابات پارلمانی بریتانیا روز پنجشنبه برپا شد و نتایج آن تا بعد از ظهر امروز اعلام می شود. در این انتخابات دو حزب محافظه کار به رهبری دیوید کامرون، نخست وزیر کنونی و حزب کارگر به رهبری اد میلیبند رقابتی سخت و شانه به شانه ای را پشت سرگذاشتند.

پیش بینی اعلام شده، پس از پایان مهلت رای گیری حاکی است که حزب محافظه کار بیشترین آرا را در این انتخابات به دست آورده با این همه قادر به کسب رای اکثریت مطلق نیست. بر این اساس دولت آینده بریتانیا، دولتی ائتلافی خواهد بود.

علاوه بر دو حزب کارگر و محافظه کار، احزاب لیبرال دموکرات به رهبری نیک کلگ و استقلال بریتانیا به رهبری نایجل فاراژ نیز در کنار احزاب ملی گرای اسکاتلند، سبز، احترام، شین فین، دموکراتیک وحدت طلب از ایرلند شمالی، ائتلاف سوسیالیست ها و اتحادیه های کارگری، سوسیال دموکراتیک و کارگر،ائتلاف ایرلند شمالی و حزب ولز در این رقابت سیاسی به منظور کسب کرسی های پارلمان شرکت کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.