وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مرگ ۲۲ تن در درگیری های مقدونیه

 نظرها
مرگ ۲۲ تن در درگیری های مقدونیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درگیری در کومانوو در شمال پایتخت مقدونیه مرگ ۸ نیروی پلیس و ۱۴ شبه نظامی را در پی داشت.

سخنگوی وزیر کشور مقدونیه می گوید، در درگیری های روز شنبه ۳۷ نیروی پلیس نیز مجروح شده اند. دولت مقدونیه همچنین دو روز عزای عمومی اعلام کرده است.

به گفته وزیر کشور مقدونیه، شرایط تحت کنترل است و عملیات پلیس به پایان رسیده و طرح یکی از خطرناک ترین گروه های تروریستی در بالکان خنثی شده است.

این در گیری ها یکی از جدی ترین بحران های سیاسی در مقدونیه از سال ۱۹۹۱ میلادی تا کنون به شمار می رود.

دولت و گروه های مخالف یکدیگر را به برنامه ریزی برای تجزیه کشور متهم می کنند. وزارت کشور مقدونیه گفته است اعضای این گروه تروریستی قصد حمله به سازمان های دولتی داشته اند. همزمان بسیاری از مخالفان، این درگیری ها را بهانه دولت برای انحراف افکار عمومی عنوان می کنند.

کومانوو در ۴۰ کیلومتری شمال اسکوپیه، پایتخت مقدونیه واقع شده و شهری است که قومیت های مختلف در آن زندگی می کنند. این شهر همچنین در مرز مقدونیه با کوزوو و صربستان قرار دارد. این منطقه مرکز درگیری های قومی میان شبه نظامیان آلبانی و نیروهای دولتی در جریان درگیری های سال ۲۰۰۱ میلادی بود.