خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه مذاکرات بین نمایندگان یونان و بستانکاران این کشور

نظرها
ادامه مذاکرات بین نمایندگان یونان و بستانکاران این کشور
اندازه متن Aa Aa

مذاکرات روز دوشنبه وزیران دارایی حوزه پولی یورو و صندوق بین المللی پول در بروکسل با نمایندگان یونان بر سر بدهی های این کشور و اعطای احتمالی بسته کمک مالی به نتیجه قطعی نرسیده است.

یونان باید روز سه شنبه دوازدهم ماه مه ۷۵۰ میلیون یورو از بدهی های خود را به صندوق بین المللی پول بازپرداخت کند.

یک تحلیلگر امور اقتصادی از یونان می گوید: «احساس می کنم یونان در آخرین لحظات به توافق دست یابد. فراموش نکنیم که اتحادیه اروپا عادت دارد مشکلات حادی را در دقیقه آخر حل کند.»

یکی از راههایی که می تواند صندوق خالی دولت یونان را تا حدی پر کند افزایش میزان فروش اوراق قرضه دولتی است. بالا بردن حجم عرضه این اوراق باید به تایید مقامات اتحادیه اروپا و وزیران دارایی حوزه پولی یورو برسد.

جیانیسیس استاماتیس، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «آلکسیس سیپراس، نخست وزیر و دولت، بین سندان و چکش آهنگری گرفتار شده است زیرا می دانند بدون از دست دادن اعتبار خود در برابر رای دهندگان یونانی نمی توانند خواسته های بستانکاران را برآورده کنند. یونان زمان کم دارد و باید بزودی دست به یک انتخاب قطعی بزند. اثرات این انتخاب بر روی اقتصاد کشور و آینده حزب سیریزا اهمیت کمتری دارد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.