وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

یونان در انتظار کمک مالی بانک مرکزی اروپا

 نظرها
یونان در انتظار کمک مالی بانک مرکزی اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درحالیکه خزانه دولت یونان بسرعت خالی می شود، انتظار نمی رود اجلاس روز دوشنبه وزرای دارایی منطقه یورو به توافق نهایی نزدیک شود.

روز سه شنبه، ضرب العجل یونان برای پرداخت مبلغ هفتصد و پنجاه میلیون یورو به صندوق بین المللی پول سر می رسد.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان می گوید طبق معمول این وجه فراهم است، اما معلوم نیست این وجه از چه منبعی تهیه شده است: “پاسخ معمول ما این است که یونان همواره به تعهداتش عمل کرده است، و طبیعتا فردا هم به همین نحو عمل خواهیم کرد. انتظار ما از اجلاس امروز تاکید بر تلاش ما و نهاد های (اروپایی و وام دهنده) برای ایجاد فضایی مثبت است که ظرف چند روز آینده به توافقی بیانجامد که هنوز به آن دست نیافته ایم.”

در این میان، صحبت از برقراری یک رفراندوم در یونان است که مردم تصمیم بگیرند آیا همچنان مایل به عضویت در منطقه یورو هستند یا نه.

ولفگانگ شائوبل، وزیر دارایی آلمان گفت: “اگر یونانی ها می خواهند رفراندوم برگزار کنند، بگذارید بکنند. شاید گامی درست باشد که یونانی ها تصمیم بگیرند آیا برای آنچه لازم است آماده اند یا در پی چیز دیگری هستند.”

افی کوستوکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: یونان منتظر پیام مثبت وزیران دارایی منطقه یوروست که کمک مالی بانک مرکزی اروپا به یونان را میسر کند، اما این امر تنها با توافق نهایی ممکن خواهد شد.