خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش ساکنان شمال مقدونیه به درگیری های مسلحانه اخیر

نظرها
واکنش ساکنان شمال مقدونیه به درگیری های مسلحانه اخیر
اندازه متن Aa Aa

پس از دو روز درگیری مسلحانه در شمال مقدونیه، برای برخی از ساکنانی که روز دوشنبه به این منطقه باز گشته اند، چیزی جز خانه های ویران و خودروهای سوخته باقی نمانده است.

دولت مقدونیه می گوید تروریست هایی که به این منطقه حمله کرده اند اعضای ارتش آزادیبخش آلبانیایی های کوزوو هستند. اروپا نگران است که این خشونت ها به جنبش های جدایی طلب جدیدی در این کشور بیانجامد. کشوری که در آن میان آلبانیایی تبارها و مقدونی ها همواره تنش وجود داشته است.

عظیم ابراهیمی، که خانه اش در طول دو روز درگیری تخریب شده می گوید: «پسرم ۲۰ سال در سوئیس کار کرد تا این خانه ساخته شود. خودرو اش که ۲۰ هزار فرانک ارزش داشت کاملا نابود شده است. ما این خانه را به شکلی که دوست داشتیم ساختیم و حالا می بینم بکلی ویران شده است. تنها چیزی که مرا آرام کرد، این بود که دیدم فرزندانم زنده هستند.»

یکی دیگر از ساکنان می گوید: «تروریستها نبودند که این کارها را کردند بخاطر اینکه تروریستی در اینجا وجود ندارد. تروریست واقعی نیکلا گرائفسکی (نخست وزیر مقدونیه)، وزیر کشور، علی احمتی رهبر آلبانیایی تبارهای مقدونیه و دیگر دزدها هستند.»

در جریان درگیری های شدید آخر هفته گذشته در شمال مقدونیه، دست کم ۲۴ نفر کشته شدند که ۸ نفر آنها از نیروهای پلیس بود. همچنین چندین نفر از تروریستها توسط پلیس دستگیر شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.