خبر فوری

ایالات جنوبی آمریکا، دستخوش طوفان های ویرانگر

 نظرها
ایالات جنوبی آمریکا، دستخوش طوفان های ویرانگر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گردباد و طوفان های شدید روز دوشنبه در چند ایالت آمریکا از جمله آرکانزاس، تگزاس، داکوتای جنوبی، آیوا و اوکلاهما خرابی و تلفات جانی به بار آورد.

برآوردهای کنونی نشان می دهد که دستکم پنج نفر در این طوفان سهمگین کشته شدند، از جمله زوج جوانی که می خواستند نوزاد پانزده ماهه خود را نجات دهند. عده ای نیز زخمی و ناپدید شده اند.

باد های ویرانگر با سرعت صد و بیست و پنج مایل در ساعت، پنجاه تا صد خانه را در شهر وان در تگزاس درهم ریختند و مردم زیادی در شهرهای مختلف جنوبی آمریکا بی پناه و مبهوت مانده اند.
سیم های برق از جا کنده شده اند و تلاش می شود که خطوط فشار قوی به سرعت تعمیر شوند.

یکی از اهالی تگزاس که خانه اش ویران شده است شدت طوفان را چنین توصیف می کند: “شما تنها چیزی از قدرت طوفان می شنوید، مثل این بود که می خواهد شما را از پناهگاهتان بیرون بکشد، یعنی انقدر فشار داشت. چنین چیزی را برای کسی آرزو نمی کنم. لحظه ترسناکی بود.”

ایالات جنوبی آمریکا از ماه مه تا ژوئن دستخوش گردباد های متعددی است ولی شدت طوفان اخیر به حدی بوده که خرابی های وسیعی به بار آورده است.
درحالی که جستجو برای یافتن ناپدید شدگان و کمک به آسیب دیدگان ادامه دارد، پیش بینی می شود گردباد و طوفان های جدیدی در روزهای آینده رخ دهد. احتمال بارش باران های سیل آسا نیز جدی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.