خبر فوری

لایحه تغییر سیاست های امنیتی و نظامی ژاپن تصویب شد

 نظرها
لایحه تغییر سیاست های امنیتی و نظامی ژاپن تصویب شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت ژاپن لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن سیاست های امنیتی و نظامی این کشور به نحو قابل توجهی تغییر خواهند کرد.

از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون نیروهای نظامی ژاپن تحت یک رشته محدودیت های اعمال شده از طرف نیروهای متفقین رفتار می کردند. اکنون دولت شینزو آبه با کسب حمایت ایالات متحده آمریکا می خواهد بر دامنه فعالیت های قوای نظامی ژاپن بیافزاید که به گفته مقامات ژاپنی این تدابیر برای تقویت اتحاد با متحدان و شرکای این کشور و همچنین حفظ صلح در منطقه در نظر گرفته شده است.

مقامات دولت چین از سال گذشته که اقدامات اولیه در این زمینه آغاز شده بود با این طرح مخالفت کرده بودند. سخنگوی وزرات خارجه چین، روز پنجشنبه در واکنش به این خبر گفت: «به دلایل تاریخی، کشورهای منطقه و جامعه جهانی به تغییر و تحولات در سیاست امنیتی ژاپن توجه ویژه ای دارند. ما امیدواریم که ژاپن از تاریخ آموخته باشد و در مسیر توسعه صلح آمیز گام بر دارد و نقش مثبت و موثرتری برای حفظ صلح و آرامش و تقویت ثبات و همکاری های چند جانبه در این منطقه آسیا ایفا کند.»

لایحه پیشنهادی دولت ژاپن، روز جمعه به مجلس عوام این کشور تسلیم می شود. پیش بینی می شود که بحث و بررسی در مورد مفاد این لایحه ماه ها به دراز بیانجامد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.