خبر فوری
This content is not available in your region

نمایش اثر تازه نائومی کاوازه در بخش نوعی نگاه جشنواره کن

نظرها
نمایش اثر تازه نائومی کاوازه در بخش نوعی نگاه جشنواره کن
اندازه متن Aa Aa

شصت و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن در جنوب فرانسه با نمایش فیلم های «مد مکس؛ جاده خشم» ساخته جورج میلر و «کره لوبیا قرمز شیرین» اثر نائومی کاوازه در بخش نوعی نگاه دومین شب را پشت سرگذاشت.

در این بخش از جشنواره کن امسال، فیلم «ناهید» ساخته آیدا پناهنده نیز شرکت دارد. فیلم «مد مکس؛ جاده خشم» برای نخستین بار در این دور از جشنواره فیلم کن به نمایش در آمد و به نظر می رسد که با استقبال منتقدان رو به رو شده باشد.

فردریک پونسار، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری این جشنواره سینمایی گزارش می دهد: «این سینمایی از همه جوانب است؛ فرم های متفاوتی از همه افق هایی که در کن گرامی داشته می شود. از یک سو فیلم های خشن استرالیایی که در پایان پیامی فمینیستی به نمایش می گذارد و از سوی دیگر یک فیلم ژاپنی، شیرین و با حسی صمیمی. سازندگان فیلم هایی تا حد ممکن متفاوت روی یک فرش قرمز حضور می یابند و این معجره جشنواره است.»

در داستان اثر تازه نائومی کاوازه از آشپزی به عنوان استعاره ای برای زندگی بهره گرفته شده است.
زن سالمندی در پی کار می گردد. تلاش او برای یافتن شغل در ابتدا با شکست مواجه می شود ولی در نهایت به خواسته اش می رسد.

شصت و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کن که از چهارشنبه شب گشایش یافته است تا جمعه ۲۴ ماه جاری میلادی ادامه می یابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.