خبر فوری

اعتراض به افزایش خشونت در حومه ریودوژانیرو

نظرها
اعتراض به افزایش خشونت در حومه ریودوژانیرو
اندازه متن Aa Aa

ساکنان خشمگین یکی از حومه های ریودوژانیرو در برزیل پس از پیدا شدن اجساد دو مرد جوان ساکن در این منطقه دو اتوبوس را به آتش کشیدند و با گذاشتن موانعی راه هایی اصلی این منطقه را روی پلیس بستند.

تظاهرات روز جمعه در اعتراض به افزایش درگیری و خشونت در این منطقه با وجود باندهای قاچاق مواد مخدر صورت گرفت. خشونت های منطقه ای طی روزهای گذشته مرگ ۱۲ تن را در پی داشت و معترضان پلیس را عامل این مرگ و میرها می دانند.

پلیس ریودوژانیرو در تحقیقات اولیه خود اعلام کرده که به نظر می رسد این دونفر با چاقو به قتل رسیده باشند اما انگیزه کشتن این افراد مشخص نیست.

لوئیز فرناندو پزائو، فرماندار ریودوژانیرو گفت: «ما تحقیقات خود را ادامه می دهیم. در نظر داریم عملیات های بزرگی را برای مقابله با چنین جنایاتی انجام دهیم.»

اعتراض ها در این منطقه از روز ۸ مه و پس از درگیری میان دوباند قاچاق مواد مخدر در منطقه “مورودوسائو کارلوس” در حومه ریودوژانیرو آغاز شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.