خبر فوری
This content is not available in your region

جان کری: کره شمالی گامی برای نزدیک شدن به مذاکره برنداشته است

نظرها
جان کری: کره شمالی گامی برای نزدیک شدن به مذاکره برنداشته است
اندازه متن Aa Aa

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه در سئول پایتخت کره جنوبی در واکنش به آزمایش موشکهای جدید کره شمالی گفت که واشنگتن و سئول متحد و در کنار هم در مقابل پیونگ یانگ ایستاده اند.

وزیر خارجه آمریکا گفت که آمریکا و کره جنوبی تا پیدا شدن نشانه های تمایل واقعی پیونگ یانگ برای پایان دادن به برنامه های هسته ایش به منزوی کردن کره شمالی ادامه می دهند. وی افزود: «ما در برابر هر گونه تهدید از سوی کره شمالی محکم و استوار ایستاده ایم. آنها آشکارا با کارهای اخیرشان نشان دادند که تمایلی به رفتارهای معقول و نشستن بر سر میز و گفتگو بر سر خلع سلاح هسته ای ندارند.»

حدود ده روز پیش (نهم ماه مه) کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک بالستیک توسط زیردریایی خبر داد. کارشناسان نظامی معتقدند که این پیشرفت جدید کره شمالی می تواند تهدید جدیدی برای کره جنوبی، ژاپن و ایالات متحده آمریکا باشد که تلاش دارند قدرت رو به رشد هسته ای و موشکی کره شمالی را متوقف کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.