خبر فوری
This content is not available in your region

برگزاری دومین دوره رقابت نیمه نهایی یوروویژن ۲۰۱۵

برگزاری دومین دوره رقابت نیمه نهایی یوروویژن ۲۰۱۵
اندازه متن Aa Aa

دومین دوره رقابت نیمه نهایی مسابقات آواز یورویژن روز پنج شنبه در وین، زادگاه کونچیتا وورث، برنده سال گذشته این مسابقات، برگزار خواهد شد. این دومین بار است که پایتخت اتریش میزبان این رویداد است.

کشورهایی که به دور نیمه نهایی شصمین دوره مسابقات آواز یورویژن راه یافته اند عبارتند از: آلبانی، ارمنستان، روسیه، رومانی، مجارستان، یونان، گرجستان، صربستان، بلژیک و استونی. بعلاوه پنج کشور بریتانیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه و ایتالیا که بیشترین سهم را در تأمین هزینه برگزاری مسابقات دارند.

ماریا النا کیریاکو، خواننده یونانی که با ترانه «آخرین نفس» در مسابقات شرکت کرده است. بوگی هم با ترانه «جنگهایی برای هیچ» نماینده مجارستان در مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۱۵ است. ترانه «وداع با دیروز» هم مشعل استونی را در مسابقات امسال روشن نگه داشته است. الینا بورن و استیگ راستا دو خواننده این ترانه هستند. گروه ارمنی ژنئولوژی متشکل از شش خواننده به دور نیمه نهایی مسابقات راه یافتند.

فینالیستهای شصمین دوره مسابقات آواز یورویژن اروپا روز شنبه ۲۳ مه در دور نهایی رقابت خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.