خبر فوری
This content is not available in your region

فراخوان بی سابقه خودرو در آمریکا به دلیل نقص کیسه های هوا

نظرها
فراخوان بی سابقه خودرو در آمریکا به دلیل نقص کیسه های هوا
اندازه متن Aa Aa

مقامات وزارت راه و ترابری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کردند کیسه های هوا (ایربگ) در جمعا حدود ۳۴ میلیون دستگاه خودرو دچار نقص بوده و نسبت به جمع آوری و رفع نقص آنها فراخوان داده شده است.

این وزارتخانه، کیسه های هوا (ایربگ) ساخت شرکت ژاپنی «تاکاتا» را مسئول مرگ ۵ تن و زخمی شدن تعدادی از افراد بر اثر بد عمل کردن این تجهیزات در هنگام تصادف معرفی کرده است.

جک نراد، کارشناس صنعت خودرو گفت: «این بزرگترین فراخوان خودرو محسوب می شود. ممکن است سالها طول بکشد تا این فراخوانها تکمیل شوند و احتمالا هیچگاه صد در صد نسبت به همه خودروهای دچار نقص فراخوان داده نخواهد شد.»

شرکت تاکاتا، دومین شرکت بزرگ بخش ساخت تجهیزات ایمنی خودرو برای اولین بار وجود مشکل فنی در ایربگهای خود را تایید کرده است.

ایربگهای دچار نقص قابلیت بازشدن حتی در هنگام تصادفهای نه چندان شدید را دارند و بازشدن آنها با پرتاب تکه های فلزی و پلاستیکی بر روی سرنشینان خودرو همراه است.

پیش از این شرکتهای خودروسازی نیسان و تویوتا نیز برای جمع آوری و رفع نقص ۶ میلیون ۵۶۰ هزار دستگاه از تولیدات خود بدلیل نقص کیسه های هوای ساخت تاکاتا فراخوان داده بودند.

با انتشار این خبر ارزش سهام شرکت تاکاتا در بازار بورس توکیو حدود ۱۲ درصد با افت مواجه شد.