خبر فوری

برپایی همه پرسی درباره ازدواج همجنسگرایان در ایرلند

 نظرها
برپایی همه پرسی درباره ازدواج همجنسگرایان در ایرلند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شهروندان ایرلند روز جمعه برای تصمیم درباره قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان به پای صندوق های رای می روند.

دو کمپین موافق و مخالف روز پنجشنبه در آخرین مهلت پیش از همه پرسی تلاش کردند تا شهروندان را ترغیب به مشارکت کنند.

پیتر لینچ، معلمی بازنشسته است که می گوید: «این موضوعی درباره برابری است. طی ۶۰ سال گذشته من در ایرلند شهروند درجه دوم بودم و می خواهم حس کنم که برابر هستم. این مساله مرا به شخصه کمک نمی کند ولی امیدوارم که نسل آینده با آنچه من با آن رو به رو بودم مواجه نباشد.» شهروند دیگری در دابلین می گوید: «منصفانه است و سبب برابری بیشتر می شود و به نظرم برای ایرلند بهتر است.»

نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که حدود ۷۰ درصد از مشارکت کنندگان، در این کشور کاتولیک به ازدواج همجنسگرایان رای مثبت می دهند. با این همه مخالفان امیدوارند که شاهد نتیجه ای دیگر باشند.

هیلاری ۶۳ ساله است و پیش از این روزنامه نگار بوده است. وی در مخالفت می گوید: «من از ازدواج سنتی دفاع می کنم که توسط اجداد دانای ما طراحی شده است.» شهروند سالمندی نیز چنین اظهار نظر می کند: «به باور من ازدواج دو همجنس با هم خیلی غیرطبیعی است.»

زوج های همجنس در ایرلند از سال ۲۰۱۰ میلادی اجازه ثبت در شهرداری یافته و از بسیاری از مزایای افراد متاهل برخوردار شده اند. در صورت پیروز شدن کمپین موافقان، ایرلند نخستین کشوری خواهد بود که از طریق برپایی همه پرسی، ازدواج همجنسگرایان را قانونی کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.