خبر فوری

آخرین روز جشنواره فیلم کن با نمایش مکبث

 نظرها
آخرین روز جشنواره فیلم کن با نمایش مکبث
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مایکل فاسبندر و ماریون کوتیلارد بازیگران فیلم مکبث اقتباسی از نمایشنامه ویلیام شکسپیر، در آخرین روز رقابت های جشنواره سینمایی کن، در روی فرش قرمز با استقبال طرفدارانشان روبرو شدند.

در این فیلم اقتباسی از نمایشنامه شکسپیر، مایکل فاسیندر در نقش پادشاه اسکاتلند بازی می کند که از اختلالات روانی و استرس رنج می برد و مکبث بانونی او با بازی ماریون کوتیلارد در رنج از دست دادن یک کودک ظاهر می شود.

نوعی درام روانشناختی که روابط عاشقانه قهرمانان فیلم به دلیل صدمات روانی از کنترل خارج می شود.

دو جایزه از سلسله جوایز جشنواره فیلم کن تاکنون اهدا شده است. اولی فیلمی از زندگی خصوصی سالوادور آلنده رئیس جمهوری پیشین شیلی است که بوسیله نوه اش مارسیا تامبوتی ساخته شده و توانست جایزه بهترین فیلم مستند را دریافت کند.

همچنین فیلم «آغوش مار» به کارگردانی کایرو کوئرا از کشور کلمبیا موفق به کسب جایزه بخش هنر سینما شد.

نخل طلای کن برای شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن، یک شنبه شب ۲۴ ماه مه اهدا خواهد شد. بیشتر منتقدان احتمال می دهند که فیلم «آدمکش» به کارگردانی «هاوسیائسین» بیشترین شانس را برای دریافت جایزه نخل طلای کن دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.