خبر فوری

انتخابات ترکیه و موانع پیش روی الحاق به اتحادیه اروپا

 نظرها
انتخابات ترکیه و موانع پیش روی الحاق به اتحادیه اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مبارزات انتخاباتی در ترکیه وارد مرحله نهایی خود شده و در همین حال حملات به حزب دموکرات خلق ها که طرفدار کردهاست افزایش یافته است. انتخابات هفتم ژوئن ترکیه، آزمایش مهمی برای دموکراسی این کشور و برنامه ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپاست.

سرکوب مخالفان در ترکیه بروکسل را نگران کرده است. گزارش پیشرفت اتحادیه اروپا از پیشرفت اصلاحات در این کشور خبر می دهد اما همچنین ترکیه را متهم به تضعیف آزادی مطبوعات و حقوق بشر می کند. این در حالی است که مذاکرات الحاق به اتحادیه اروپا به کندی پیش می رود.

این انتخابات چه تاثیری بر مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا دارد؟ اتحادیه اروپا و ترکیه چقدر به یکدیگر نیاز دارند؟ بحث انرژی و خط لوله نفت و گاز آناتولی چه تاثیری بر روابط میان دو طرف خواهد داشت؟

این پرسش ها را با مهمانان این برنامه «بیست و پنج ثانیه» در میان گذاشته ایم. سلیم ینل، سفیر ترکیه در اتحادیه اروپا، کتی پیری، عضو هلندی و سوسیالیست کمیته امور خارجی پارلمان اروپا و آماندا هال، تحلیلگر ارشد در مرکز سیاست اروپا و متخصص سیاست داخلی و خارجی ترکیه به پرسش های کریس برنز پاسخ داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.