خبر فوری

حکم زندان برای دو متهم پرونده جنجالی بتانکور در فرانسه

 نظرها
حکم زندان برای دو متهم پرونده جنجالی بتانکور در فرانسه
اندازه متن Aa Aa

دادگاه کیفری بوردو در فرانسه روز پنجشنبه فرانسوا ماری بانیه، عکاس و پاتریک دومستر، مدیر مالی لیلییان بتانکور را به زندان محکوم کرد.

لیلییان بتانکور یکی از ثروتمندترین افراد فرانسه است که ثروت شرکت لورئال را که به تولید لوازم زیبایی می پردازد به ارث برده است. بانیه که به سه سال زندان محکوم شد متهم است که از دست و دلبازی لیلییان بتانکور سوء استفاده کرده و مبلغی بالغ بر چهارصد میلیون یورو از او دریافت کرده است.

لومستر که اتهام سوء استفاده از ضعف لیلیین بتانکور را رد کرده بود نیز به سه سال زندان محکوم شد. او متهم بود که مبلغی بالغ بر ۱۲ میلیون یورو از بتانکور دریافت کرده است.

اریک ورت، وزیر بودجه سابق فرانسه در دولت نیکولا سارکوزی هم در این پرونده متهم بود اما تبرئه شد. او متهم بود که از لیلییان بتانکور برای تامین مالی تبلیغات انتخاباتی سارکوزی در سال ۲۰۰۷ سوء استفاده کرده است. او همچنین متهم بود که در ازای استخدام همسرش در شرکتی که به مدیریت سهام لورئال می پردازد، به بتانکورت در سال ۲۰۰۸ مدال لژیون دونور داده است. پیش از این نام سارکوزی هم در این پرونده مطرح شده بود اما در نهایت اتهامی متوجه او نشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.