خبر فوری

سپ بلاتر برای پنجمین بار سکان هدایت فیفا را به دست گرفت

نظرها
سپ بلاتر برای پنجمین بار سکان هدایت فیفا را به دست گرفت
اندازه متن Aa Aa

سپ بلاتر برای پنجمین بار سکان هدایت فدراسیون بین المللی فوتبال را به دست گرفت. بلاتر در جریان رای گیری روز جمعه، علی بن حسین، شاهزاده اردن را شکست داد. در پایان دور نخست رای گیری، شاهزاده علی که تنها ۷۳ رای در مقابل ۱۳۳ رای بلاتر کسب کرده بود از ادامه رقابت انصراف داد.

سپ بلاتر پس از پیروزی خود گفت: «قول می دهم که در پایان دوره مسئولیت خود، فیفای قویتر و بهتری را به نفر بعدی تحویل دهم. باید سخت کار کنیم. می پرسید که تا چه سنی به کارم ادامه می دهم؟ باز هم تکرار می کنم سن اهمیتی ندارد.»

شاهزاده ۳۹ ساله اردنی پس از قبول شکست در برابر بلاتر ۷۹ ساله از تمام حامیان خود تشکر کرد.

او گفت: «از همه شما تشکر می کنم. شناخت شما و آشنایی با مشکلاتی که دارید موجب شد تا روز خوبی داشته باشم. به خصوص از کسانی که شجاعت حمایت از من را داشتند و همچنین از کسانی که گفتند انصراف دهم تشکر می کنم. بار دیگر از شما تشکر و بهترین ها را برای شما آرزو می کنم.»

روز گذشته، میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا از بلاتر خواسته بود استعفا دهد. حال باید دید منتقدان چگونه با انتخاب مجدد بلاتر کنار خواهند آمد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.