خبر فوری

آمار تلفات موج گرما در هند به ۱۷۰۰ نفر رسید

 نظرها
آمار تلفات موج گرما در هند به ۱۷۰۰ نفر رسید
اندازه متن Aa Aa

گرمای شدید در هند جان بیش از ۱۷۰۰ نفر را در عرض یک هفته گرفت.

بیشتر تلفات این موج گرما در ایالت های ایندراپرادش و تلانگانا بوده است. دمای هوا در این ایالتها به بیش از ۴۷ درجه سانتیگراد رسیده است.

صدها نفر از مردم بویژه فقرا هر سال در تابستان بر اثر گرمای شدید کشته می شوند اما آمار کشته شدگان امسال از سال ۱۹۹۵ تاکنون بی سابقه است.

یکی از کارگران که مشغول آسفالت کردن خیابان است می گوید: «حتی اگر فقط در خیابان ایستاده بودیم و کاری انجام نمی دادیم هم نمی توانستیم گرما را تحمل کنیم. می دانیم که دولت در مورد گرما هشدار داده است اما ما به نان شب محتاج هستیم، بدون کار کردن چگونه نان شبمان را بدست بیاوریم؟»

در دهلی نو حداکثر دمای هوا به ۴۵ درجه سانتیگراد رسیده است و دهها هزار نفر در این شهر در پی مصرف زیاد الکتریسیته با قطعی برق مواجه شدند. بیمارستانها نیز در چند روز گذشته برای پذیرش موج بیماران گرمازده دچار مشکل شده اند.

یکی از ساکنان فقیر دهلی نو می گوید: «زندگی بسیار دشوار است. ما به آب و برق و یا هیچ کدام از امکانات اساسی دسترسی نداریم.»

در محل دروازه هند که یکی از مکانهای تاریخی دهلی نو است مردم برای فرار از موج گرما و خنک شدن به درون آب می پرند.

مقامات هند از مردم خواسته اند تا از ماندن زیر آفتاب بپرهیزند، آب زیاد بنوشند و سرهایشان را بپوشانند. با این حال بسیاری از فقرا برغم خطرات مجبور به کار کردن در گرما هستند.

پیش بینی می شود که بارندگی های موسمی از روز دوم ژوئن در جنوب هند و سپس در سایر مناطق این کشور آغاز شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.