خبر فوری
This content is not available in your region

دسته های گل به احترام قربانیان فاجعه ورزشگاه هایزل

نظرها
euronews_icons_loading
دسته های گل به احترام قربانیان فاجعه ورزشگاه هایزل
اندازه متن Aa Aa

سی سال پس از فاجعه ورزشگاه هایزل، سفرای ایتالیا و انگلیس در بلژیک با گذاشتن دسته گل بر دیوار ورزشگاه جدید بودوان، در مراسم یادبود این حادثه شرکت کردند. ورزشگاه جدید بودوان بر ویرانه های ورزشگاه هایسل بنا شده است.

فاجعه ورزشگاه هایزل بلژیک سال ۱۹۸۵ و در جریان برگزاری فینال جام قهرمانان باشگاه های اروپا میان دو تیم یوونتوس و لیورپول روی داد. در جریان این حادثه هواداران دو تیم نیم ساعت پیش از شروع مسابقه با یکدیگر درگیر شدند و گسترش یافتن دامنه این درگیری موجب فروریختن بخشی از دیوار ورزشگاه و کشته شدن سی و نه تن از تماشاگرانی شد که اغلب آنها را طرفداران یوونتوس تشکیل می دادند.

حاضران در مراسم افتتاحیه شصت و پنجمین کنگره فیفا در زوریخ نیز روز جمعه به احترام قربانیان این حادثه یک دقیقه سکوت کردند.

میشل پلاتینی، رئیس کنونی یوفا، که به عنوان بازیکن در این فینال حضور داشت اعلام کرده هر کاری لازم باشد انجام خواهد داد تا دیگر حادثه ای مشابه درهیچ ورزشگاهی روی ندهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.