خبر فوری

عربستان سعودی؛ مراسم تدفین آخرین قربانی حمله به مسجد شیعیان

نظرها
عربستان سعودی؛ مراسم تدفین آخرین قربانی حمله به مسجد شیعیان
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از شیعیان، در مراسم تشییع جنازه آخرین قربانی مرگبارترین بمب گذاری در مسجد شیعیان که در روز ۲۲ ماه می در شهر قطیف در شرق عربستان سعودی رخ داد، شرکت کردند.

با مرگ این فرد که در حملات هفته گذشته به شدت زخمی شده بود، تعداد قربانیان این حمله به ۲۲ نفر می رسد. قربانیان این حمله در گورستان مجاور مسجد محل وقوع حمله به خاک سپرده شدند.

گروه «دولت اسلامی» مسئولیت این اقدام و همچنین حمله دیگری که روز جمعه گذشته در شهر دمام عربستان رخ داد را برعهده گرفته است.

هر دو این حملات در منطقه نفت خیز شرق عربستان رخ داد که دارای جمعیت شیعی قابل توجهی است و سالهاست از وجود تبعیض علیه خود شکایت دارند.

دو حمله پی در پی گروه دولت اسلامی به مسجد شیعیان که در مجموع به کشته شدن دست کم ۲۵ نفر انجامید، در پی برافروختن اختلافات فرقه ای میان شیعیان و سنی هاست.

حمله روز ۲۲ ماه می در قطیف، خونین ترین حمله در عربستان سعودی در ده سال گذشته به شمار می رود که توسط مقامات سعودی بشدت محکوم شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.