خبر فوری

برگزاری انتخابات منطقه ای و شوراهای شهر در ایتالیا

 نظرها
برگزاری انتخابات منطقه ای و شوراهای شهر در ایتالیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نزدیک به ۲۲ میلیون رای دهنده ایتالیایی روز یکشنبه در انتخابات منطقه ای و همچنین انتخابات شوراهای شهر این کشور شرکت خواهند کرد.

این انتخابات در ۷ منطقه از ۲۰ منطقه ایتالیا برگزار خواهد شد و اعضای ۷۴۲ شورای شهر در سراسر کشور نیز مشخص می شوند.

مراکز اخذ رای در این روز از ساعت ۷ صبح آغاز به کار می کنند و رای گیری تا ساعت ۲۳ ادامه خواهد داشت.

گفته می شود این انتخابات، آزمونی برای ماتئو رنزی، نخست وزیر کنونی این کشور و حزب چپگرایش، حزب دموکرات است که طی یکسال اخیر قدرت اجرایی را در ایتالیا در اختیار داشته است.

گرچه در حال حاضر در پنج منطقه از هفت منطقه ای که رای گیری در آنها انجام خواهد شد قدرت در اختیار احزاب چپ است، اما با توجه به فعالیت گسترده رقبا نگرانی هایی درباره از دست دادن آراء بویژه در منطقه «لیگوریا» واقع در شمال این کشور بوجود آمده است.

این انتخابات، آزمونی برای سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق این کشور و حزبش فورزا ایتالیا نیز محسوب می شود.

حزب مائتو رنزی نگرانی دیگری نیز دارد زیرا روز جمعه کمیسیون ضد مافیای پارلمان ایتالیا فهرستی شامل هفده نامزد را منتشر کرده که به دلایل قضایی قادر به شرکت در این انتخابات نخواهند بود. در این فهرست نام وینچنزو دولوکا، یکی از نامزدهای حزب دموکرات در منطقه کامپانیا نیز وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.