خبر فوری
This content is not available in your region

کنترل اندامها مصنوعی با قرار دادن ایمپلنت در مغز بیمار

کنترل اندامها مصنوعی با قرار دادن ایمپلنت در مغز بیمار
اندازه متن Aa Aa

اریک سورتو، ده سال پیش در یک سانحه تیراندازی از گردن فلج شد اما با کمک پیشرفت های فناوری می تواند دوباره از برخی از ساده ترین لذتهای زندگی برخوردار شود.

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی قطعه مصنوعی را در قشر مغز قرار داده اند که اراده او برای حرکت بازوی روباتی را کنترل می کند.
اریک سورتو در توضیح بازوی روباتی می گوید: «اول به یک بازوی روباتی فکر می کنم. چشمهایم را می بندم و کاری که می خواهم انجام دهد مجسم می کنم. »

جراحان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دو الکترود کوچک در مغز بیمار قرار داده اند. الکترودها با کابل به کامپیوتر وصل شده و پیامهای مغز را پردازش می کنند. پیامها سپس به به یک ابزار خارجی یا همان بازوی روباتی ارسال می شود. پس از جراحی و بهبود کامل، نحوه کار با بازو به او آموزش داده شد. حرکت دادن دست، یک اتفاق غیر منتظره برای این بیمار بود.

چالز لیو، جراح اعصاب می گوید: «حالا یک مغز کاملا تازه داریم. کنترل توسط صفحه های نمایش یک مسیر تازه در توسعه فناوری های تبدیلی است. فناوری های تبدیلی برای بیماران دچار ضایعه عصبی و کمک به استقلال آنها طراحی و ساخته می شوند.»

ایملپنت های عصبی در بخشی از مغز، به جای کنترل مستقیم حرکات، اراده بیمار برای حرکت را کنترل می کنند. در نتیجه حرکت اندامهای مصنوعی، طبیعی تر و روان تر می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.