خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار کارتونی درباره نگاه کردن بیش از حد به تلفن همراه

هشدار کارتونی درباره نگاه کردن بیش از حد به تلفن همراه
اندازه متن Aa Aa

امروزه بسیاری از مردم عادت کرده اند مدت زیادی به تلفن همراه خود نگاه کنند. آنها این کار را بدون توجه به محیط اطراف موقع رانندگی، عبور از خیابان و یا در موقعیت های خطرناک انجام می دهند.

لی چنگ لین، دانشجوی بیست ساله چینی خطرات ناشی از این عادت همه گیر و یا در واقع اعتیاد را در یک فیلم کارتون سه دقیقه ای تصویر کرده است. فیلم، واقعیت اغراق شده است. معتادان به موبایل کارتونی ناآگاهانه موجب وقوع انواع تصادفات از تصادف با اتومبیل گرفته تا سوانح در محیط های حرفه ای می شوند.

لی چنگ لین می گوید: «به نظر من کسانی که اینقدر به موبایلشان نگاه می کنند انگار در خواب و رویا هستند. گاهی اصلا متوجه نیستند و غیر ارادی می شود. تازه فکر می کنند مگر چه اشکالی دارد؟ این انیمیشن می تواند یک هشدار باشد. البته بعضی ها اصلا گوش نمی دهند کسانی هم هستند که به هشدار آن توجه می کنند.»

ویدیوی لی چنگ لین در دانشگاه مورد تشویق قرارگرفت. اما موفقیت اصلی آن در اینترنت بود. در ماه مه جاری بیش از چهل میلیون نفر این ویدیو را در وبسایت تماشا کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.