خبر فوری

موافقت دادگاه اروپایی حقوق بشر با توقف درمان ونسان لامبر

 نظرها
موافقت دادگاه اروپایی حقوق بشر با توقف درمان ونسان لامبر
اندازه متن Aa Aa

دادگاه اروپایی حقوق بشر روز جمعه با توقف درمان ونسان لامبر، بیمار فلج فرانسوی موافقت کرد.

پیش از این عالی ترین شورای قضایی فرانسه به درخواست همسر ونسان لامبر اجازه قطع درمان او را داده بود اما والدین او با این تصمیم مخالفت کرده و به دادگاه اروپایی حقوق بشر شکایت کرده بودند. ونسان لامبر مبتلا به فلج دست و پا است و زندگی گیاهی دارد.

همسر ونسان لامبر در پی صدور حکم دادگاه گفت: «حکم صادره برای ما تسکین بخش و باعث خوشحالی نیست. به قول یکی از خواهران ناتنی ونسان ما فقط دوست داریم که خواست او اجرا شود.»

ونسان لامبر، ۳۸ ساله در سال ۲۰۰۸ و در پی تصادف جاده ای دچار ضایعات مغزی جبران ناپذیر شده بود. پس از این تصادف او در بیمارستانی در شهر رنس فرانسه به طور مصنوعی غذا و آب دریافت می کند.

پرونده قضایی و پزشکی مربوط به ونسان لامبر در ماهها و سالیان اخیر در فرانسه موضوع بحث و کشمکش بین مدافعان و مخالفان اوتانازی (حق مرگ آسان) بوده است.

والدین ونسان لامبر در پی تصمیم عالی ترین شورای قضایی فرانسه مبنی بر توقف روند درمانی او، به دادگاه اروپایی حقوق بشر شکایت کرده بودند. در مقابل همسر و برخی از خواهران و برادران ونسان لامبر با این استدلال که او تمایلی به زندگی در چنین شرایطی نداشته است، درخواست کرده بودند که روند درمانی او متوقف شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.