وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تحقیقات جنایی در پرونده سقوط هواپیمای جرمن وینگز

 نظرها
تحقیقات جنایی در پرونده سقوط هواپیمای جرمن وینگز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادستان شهر مارسی فرانسه آغاز تحقیقات جنایی در مورد پرونده سقوط هواپیمای جرمن وینگز را رسما اعلام کرد. هدف از این تحقیقات، مشخص کردن احتمال قصور پزشکی در درمان کمک خلبان این پرواز بوده که عامل اصلی سقوط هواپیما شناخته می شود. ظاهرا پزشکان آلمانی هدایت هواپیما را برای این کمک خلبان منع کرده بودند، اما به دلیل قانون حفظ اسرار پزشکی در آلمان، این اطلاعات در اختیار مراجع مربوط قرار نگرفته است.

بریس روبن، دادستان مارسی در یک نشست مطبوعاتی گفت: «این تحقیق برای آن است که تعادل میان حفظ اسرار پزشکی افراد و امنیت پرواز بهتر فهمیده شود. باید توضیح داده شود که چگونه و به چه دلیلی یک خلبان که نیت سرنگون کردن هواپیما با سرنشینانش را دارد، سکان هدایت آن را در دست می گیرد.»

چهارم فروردین گذشته آندرئاس لوبیتز کمک خلبان پرواز شماره ۹۵۲۵ شرکت جرمن وینگز که از بارسلون به دوسلدورف می رفت، عمدا سبب سقوط هواپیما و مرگ تمام ۱۵۰ سرنشین آن در کوه های آلپ فرانسه شد.