خبر فوری

کنفرانس سران اتحادیه اروپا با مکزیک به پایان رسید

 نظرها
کنفرانس سران اتحادیه اروپا با مکزیک به پایان رسید
اندازه متن Aa Aa

کنفرانس سران مکزیک و اتحادیه اروپا در بروکسل روز جمعه برگزار شد. هدف، تحکیم روابط و نهایی کردن توافق بر سر سهیم شدن اطلاعات فردی مسافران هوایی است، اما هنوز موانع موجود در این راه برطرف نشده است.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: “ما نمی توانیم این توافق را با مکزیک یا هر کشور دیگری به انجام برسانیم زیرا این امر مستلزم تایید دیوان عالی اروپا و توافق با دیگر کشورها از جمله کاناداست.”

در ارتباط با گزارشهای مبنی بر موارد تخطی از حقوق بشر در مکزیک، یک گزارشگر نظر رئیس جمهوری مکزیک را در این مورد جویا شد.

آقای انریکه پنیا نیه تو در پاسخ گفت: “این در میان اولویتهای من قرار دارد. ما رسما تعهد داده ایم که این در دستور کار دولت قرار گیرد و حقوق بشر در مکزیک رعایت گردد.”

رئیس جمهوری مکزیک همچنین یکی از شرکت کنندگان در اجلاس سران کشورهای آمریکای لاتین و اتحادیه اروپا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بود. در روز نخست، حدود یکصد نفر در خارج از هتل محل اقامت او دست به تظاهرات زدند و او را به دلیل ناپدید شدن چهل و سه دانشجو در ماه سپتامبر، قاتل خطاب کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.