خبر فوری
This content is not available in your region

مهاجم به مقرر پلیس دالاس به ضرب گلوله از پای درآمد

نظرها
مهاجم به مقرر پلیس دالاس به ضرب گلوله از پای درآمد
اندازه متن Aa Aa

نیروهای ویژه پلیس ایالات متحده آمریکا فردی را که صبحگاه روز شنبه به مقر پلیس شهر دالاس حمله کرد، به ضرب گلوله از پای درآوردند.

گزارش شده است که مهاجم از دورن یک خودروی زرهی، مقر پلیس را به رگبار بسته و سپس گریخته است. نیروهای پلیس، ساعاتی بعد، او را محاصره کرده و سرانجام از پای درآوردند. چگونگی مرگ و هویت مهاجم هنوز دقیقا مشخص نشده است.

به گفته پلیس دالاس حمله هوشمندانه برنامه ریزی شده بوده است؛ یک کیف حاوی چند بمب دست ساز در پارکینگ مقر پلیس پیدا شده است و یکی از بمب ها هنگامی که روبات پلیس به کیف نزدیک شده، منفجر شده است ولی خسارتی در پی نداشته است.

به نقل از رئیس پلیس دالاس مهاجم به مذاکره کنندگان گفته که پلیس فرزندش را از او گرفته چون او متهم به تروریسم است. وی همچنین تهدید کرده بوده که نیروهای پلیس را خواهد کشت.

فرد مهاجم خود را به نام جیمز بولویر معرفی کرده بود، اما پلیس هنوز نتوانسته هویت وی را تایید کند. به گفته یک شبکه تلویزیونی محلی فردی ۳۵ ساله به این نام در ماه مه سال ۲۰۱۳ به اتهام اعمال خشونت خانگی مجرم شناخته شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.