خبر فوری

جولان حیوانات وحشی در خیابان های تفلیس

 نظرها
جولان حیوانات وحشی در خیابان های تفلیس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی بالا آمدن آب رودخانه و جاری شدن سیل در تفلیس، پایتخت گرجستان دست کم هشت نفر جان خود را از دست دادند و دهها تن ناپدید شدند.

طغیان رودخانه “وره” در مرکز شهر تفلیس همچنین موجب تخریب باغ وحش و باز شدن قفس حیوانات شد. در پی این حادثه حیوان های وحشی از جمله ببر، شیر، خرس، تمساح، اسب آبی و پلنگ از باغ وحش فرار کرده و در سطح شهر پخش شده اند.

به گفته شهردار تفلیس تعدادی از حیوانات وحشی توسط پلیس مهار شده اند و شماری از جمله شش گرگ که در نزدیکی بیمارستان کودکان مشاهده شدند، به ضرب گلوله از پای درآمده اند. دهها خانه نیز تخلیه و ساکنان آن به مناطق امن منتقل شده اند.

در پی این حادثه دولت گرجستان ستاد بحران تشکیل داد . وزارت کشور از مردم پایتخت خواست که تا مهار تمام حیوانات، خانه های خود را ترک نکنند. رییس جمهوری گرجستان نیز به خانواده قربانیان تسلیت گفت و وعده داد که به زودی خرابی ها را بازسازی کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.