خبر فوری

جب بوش می خواهد با هیلاری کلینتون رقابت کند

 نظرها
جب بوش می خواهد با هیلاری کلینتون رقابت کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جب بوش، پسر و برادر دو رییس جمهوری پیشین ایالات متحده از حزب جمهوریخواه، کاندیدای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شد. فرماندار سابق ایالت فلوریدا که ابتدا باید در رقابتی درون حزبی بر سایرین پیروز شود، روز دوشنبه در جمع هواداران خود در میامی از علاقه اش برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و حضور در کاخ سفید سخن گفت و کشورش را پس از هشت سال ریاست جمهوری اوباما، سزاوار شرایط بهتری دانست.

جب بوش با طعنه زدن به رویه حزب دموکرات، گفت: «ما به رییس جمهوری دیگر که صرفا بخواهد بر بالاترین جایگاه کشور نشسته باشد، نیاز نداریم. ما رییس جمهوری می خواهیم که اهل چالش باشد و بتواند فرهنگ ملی سرمایه در کشورمان را تغییر بدهد.»

آقای بوش شصت و دو ساله، می گوید که با اجرایی کردن برنامه هایش موجب رشد اقتصادی چهار درصدی و ایجاد نوزده میلیون شغل در ایالات متحده خواهد شد.

پیش تر خانم هیلاری کلینتون از حزب دموکرات با معرفی خود بعنوان مدافع طبقه متوسط، وارد کارزار انتخاباتی شده و آقای بوش او را رقیب اصلی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ می پندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.