خبر فوری

طرح مالیاتی کمیسیون اروپا برای شرکتهای بزرگ

 نظرها
طرح مالیاتی کمیسیون اروپا برای شرکتهای بزرگ
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا طرحی را پیشنهاد کرده است که بر اساس آن شرکتهایی که در اروپا فعالند باید به کشورهایی که در آن سود می کنند، مالیات بپردازند.

هسته اصلی این طرح به جریان انداختن قوانینی است که چهارچوب مالیاتی هر شرکت را بر پایه فعالیتش در کشورهای چندگانه اتحادیه اروپا ارزیابی می کند.

پی یر مسکوویسی، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی گفت: “ما یک بازار مشرک و یک رشته قوانین مشترک برای مالیات شرکتهایی داریم که در چند کشور فعالند. چنین شرکتهایی، منافع خود را بر اساس مقررات مالیاتی تنها یک کشور ارزیابی می کنند در حالیکه باید آنرا جداگانه برای هر کشوری (که در آن فعالند) حساب کنند.”

کمیسیون همچنین خواهان شفاف سازی در روند پرداخت یا فرار از مالیات است. روز چهارشنبه، کمیسیون اروپا نام سی کشور را در لسیت سیاه مناطقی گذاشت که ثروتمندان جهان اموال خود را برای فرار از مالیات به آنجا منتقل می کنند. در میان این کشورها، لیختن اشتاین، آندورا، موناکو و گروهی از کشورهای کارائیب و آمریکای لاتین قرار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.