خبر فوری

ترسِ سفیر سوئیس در ونزوئلا از توپ های گلف

 نظرها
ترسِ سفیر سوئیس در ونزوئلا از توپ های گلف
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سفیر سوئیس در ونزوئلا در اقدامی عجیب به افرادی که در باشگاه گلف مجاور ساختمان محل اقامتش مشغول ورزش هستند هشدار داده هرگونه آسیب ناشی از پرتاب توپ گلف در محوطه اقامتگاه وی به منزله نقض کنوانسیون وین تلقی خواهد شد.

رئیس هیئت دیپلماتیک سوئیس که محل اقامتش در کاراکاس در نزدیکی یک زمین گلف هجده حفره ای واقع شده است برای علنی کردن این هشدار بنری را به نرده های ساختمان محل اقامتش نصب کرده که بر روی آن، این جملات نوشته شده است: «پرتاب توپ های گلف به داخل محوطه این ساختمان خطری است برای هر یک از افراد ساکن در خاک سوئیس. اگر یکی از توپ ها به زخمی یا کشته شده فردی منجر شود این به منزله نقض کنوانسیون وین تلقی خواهد شد.»

سفیر سوئیس در پاسخ به خبرنگار رویترز از دادن هرگونه توضیح در خصوص این موضوع خودداری کرده است. این درحالی است که فدراسیون گلف ونزوئلا در بیانیه ای اقدام هیئت دیپلماتیک سوئیس را «عجیب» توصیف کرده است.

در ماده ۳۰ کنوانسیون وین در خصوص روابط دیپلماتیک آمده است محل اقامت شخصی اعضای هیئت های دیپلماتیک هر کشور از نظر امنیتی و حفاظتی دارای همان درجه اعتبار هستند که خاک آن کشور دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.