خبر فوری

هنگام انتخاب واپسین برای یونان فرا رسید

نظرها
هنگام انتخاب واپسین برای یونان فرا رسید
اندازه متن Aa Aa

دونالد توسک، رئیس لهستانی شورای اروپا می گوید که وقت انتخاب است و یونان یا باید پیشنهادهای ارائه شده را بپذیرد یا از اتحادیه اروپا خارج شود. او این سخنان را اندکی پس از حضور الکسی سیپراس نخست وزیر یونان در روسیه و دیدار او با ولادیمیر پوتین اظهار کرد.

دونالد توسک می گوید: «ما به مرحله ای نزدیک می شویم که یونان را وادار به انتخاب کنیم. یا باید پیشنهادهای خوب ما را که سبب ادامه حمایتمان از این کشور می شود، بپذیرد یا اینکه نپذیرد و در مسیر خروج قرار گیرد. در پایان این یونان است که تصمیم خواهد گرفت و مسئولیت این تصمیم به عهده خود این کشور خواهد بود. هنوز فرصت هست اما نه بیش از چند روز. پس اجازه بدهید از آن عاقلانه استفاده کنیم.»

گفتگوی یونان با طلبکاران اروپایی و کشورهای منطقه یورو به بن بست رسیده است. نخست وزیر چپگرای این کشور در تازه ترین حرکت سیاسی به روسیه سفر کرده و با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور دیدار داشته است.

یونان تحت فشار قرار دارد تا تغییراتی در ساختار اقتصادیش انجام دهد و هرچه سریعتر بدهی هایش به صندوق بین المللی پول را پرداخت کند. در پی مشکلات اخیر، بسیاری از شهروندان یونان پولهای خود را از بانک خارج کرده اند و دولت وادار شده تا از نهادهای مالی بین المللی وامهای اضطراری دریافت کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.