خبر فوری

اجازه اجرایی شدن لایحه «اوباماکر» از سوی دادگاه عالی آمریکا

 نظرها
اجازه اجرایی شدن لایحه «اوباماکر» از سوی دادگاه عالی آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز پنجشنبه دادگاه عالی آمریکا حق امضا لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه، موسوم به اوباماکر (Obamacare) را برای رییس جمهوری آمریکا محفوظ دانست. به این ترتیب آقای اوباما توانست به یکی از وعده های انتخاباتی خود درباره اصلاح نظام بهداشت عمومی جامه عمل بپوشاند.

جمهوریخواهان از ابتدای طرح این لایحه از سوی دولت آقای اوباما از مخالفان جدی آن بودند و اجرایی شدن این لایحه را مانع اعطای یارانه مالیاتی به ایالت های آمریکا می دانستند.

آقای اوباما روز پنجشنبه در واکنش به این خبر در جمع خبرنگاران گفت: «امروز روز پیروزی برای آمریکایی های زحمتکش در سراسر این کشور است. به لطف این قانون، زندگی این افراد در نوسان های اقتصادی تضمین خواهد شد. این لایحه به دهها میلیون آمریکایی کمک خواهد کرد. مردم به من گفتند که این قانون زندگی شان را بهتر خواهد کرد.»

هدف این قانون پوشش درمانی شهروندانی است که از خدمات بیمه درمانی بی بهره هستند. بر اساس آمار داده شده از سوی دولت، حدود ۲۶ میلیون آمریکایی از هرگونه بیمه درمانی بی بهره اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.