خبر فوری
This content is not available in your region

اپلیکیشن شنوایی «یو ساوند» زندگی ناشنوایان و کم شنوایان را راحت تر می کند

اپلیکیشن شنوایی «یو ساوند» زندگی ناشنوایان و کم شنوایان را راحت تر می کند
اندازه متن Aa Aa

بنا به آمار سازمان جهانی بهداشت، نزدیک به ۳۶۰ میلیون نفر در جهان به مشکلات شنوایی مبتلا هستند. تنها ده درصد این افراد به وسایل کمک شنوایی دسترسی دارند. این آمار در کشورهای در حال توسعه بدتر است و به سه درصد می رسد.

شنوایی بیمار با این ابزار و بدون آن اندازه گیری شد. تغییری که در بیمار مشاهده شد، بسیار قابل ملاحظه است.

گروهی از دانشجویان مهندسی در آرژانتین یک ابزار کمک شنوایی دیجیتال به نام «یو ساوند» ساخته اند که با تلفن هوشمند کار می کند. «یو ساوند» با دریافت صداهای اطراف و تنظیم فرکانس، آنها را وارد تلفن هوشمند می کند. کاربر می تواند صداهای محیط را با وضوحی مشابه استفاده از سمعک و یا وسایل کمک شنوایی بشنود.

دکتر ویکتوریو استوک متخصص گوش روی عملی بودن این ابزار تاکید می کند و می گوید: «اطمینان دارم شیوه موثری است. آن را روی بیمار آزمایش کردیم. شنوایی بیمار با این ابزار و بدون آن اندازه گیری شد. تغییری که در بیمار مشاهده شد، بسیار قابل ملاحظه است.»

پس از سنجیدن میزان شنوایی کاربر با دستگاهها، صدای تلفن هوشمند بر اساس آن تنظیم می شود. بعلاوه صدای موزیک و ویدیوهای موجود در تلفن و همچنین صدای تلفن هم برای استفاده کاربر تنظیم می شود.

بهای این اپلیکیشن از وسایل کمک شنوایی بمراتب کمتر است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.