خبر فوری

امضای مجموعه ای از قراردادهای تجاری صنعتی بین فرانسه و آنگولا

امضای مجموعه ای از قراردادهای تجاری صنعتی بین فرانسه و آنگولا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه به همراه هیئتی متشکل از ۵۰ رییس و مدیر شرکتها به آنگولا سفر کرد. در جریان این سفر مجموعه ای از قراردادهای همکاریهای تجاری صنعتی بین فرانسه و آنگولا به امضاء رسیده است.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه گفت: «فعالیتهای زیادی در آنگولا وجود دارد و این همکاریها در فرانسه در بخشهای گوناگون اشتغالزایی خواهد کرد. بخصوص در بخشهای انرژیهای تجدیدپذیر و توسعه پایدار. آنگولا در برقراری امنیت در آفریقای مرکزی نقش داشته است. این کشور به آفریقای مرکزی کمک کرد درست زمانی که فرانسه برای جلوگیری از کشتار و قتل عام در آفریقای مرکزی تلاش می کرد. از اقدامات آنگولا در این زمان تشکر می کنم.»

ژوزه ادواردو دوسانتوس از سال ۱۹۷۹ رییس جمهوری کشور آنگولا است. علیرغم رشد اقتصادی این کشور با توجه به دارا بودن منابع نفتی، بیش از نیمی از مردم آن بطور متوسط با درآمدی معادل دو دلار در روز امرار معاش می کنند.

آبراهاوو گورژل، وزیر اقتصاد آنگولا گفت: «امروز آفریقا برای همکاریهای پایاپای با اروپا آمادگی کاملی دارد. آفریقا می تواند نقش یک همکار مهم تجاری بازرگانی برای توسعه تجارت را بازی کند.»

رییس جمهوری آنگولا همواره برای نقض حقوق بشر در این کشور مورد انتقاد بوده است. فرانسوا اولاند در جریان این سفر مسئله رعایت حقوق بشر در آنگولا را مطرح نکرده است.

فرانسوا شینیاک، خبرنگار یورونیوز در گزارش خود گفت: «آنگولا بخش مهمی از مجموع سفرهای فرانسوا اولاند به آفریقا را تشکیل می دهد. در حالی که اروپا یکی از بزرگترین بحران های خود را می گذراند آنگولا بعنوان قدرت اقتصادی منطقه، منافع استراتژیک و اقتصادی مهمی برای اروپا دارد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.