خبر فوری

فرانسه درخواست پناهندگی جولین آسانژ را رد کرد

 نظرها
فرانسه درخواست پناهندگی جولین آسانژ را رد کرد
اندازه متن Aa Aa

چند دقیقه پس از انتشار درخواست پناهندگی جولین آسانژ، پایه گذار سایت افشاگر ویکیلیکس، از فرانسه، توسط روزنامه لوموند، ریاست جمهوری این کشور با انتشار بیانیه ای، اعلام کرد که خطری فوری متوجه او نیست و این درخواست را رد کرد.

آقای آسانژ با ارسال نامه ای برای فرانسوا اولاند، با اعلام این که او از نظر جسمی و روحی در خطر است، افزوده بود که در شرایط شکنجه روحی که او هم اکنون به سر می برد، فقط فرانسه قادر به حفاظت از اوست.

او همچنین در نامه خود به رییس جمهور فرانسه، با اعلام این که در یک اتاق پنج متری در سفارت اکوادور در لندن زندگی می کند، تصریح کرده بود که بخاطر ایجاد سایت افشاگر خود و انتشار صدها هزار سند محرمانه دولت آمریکا، توسط مقامات آمریکایی تهدید به مرگ شده است.

برخی سیاستمداران چپگرا و راستگرای فرانسوی ضمن “شرم آور” خواندن این تصمیم رییس جمهور فرانسه، آن را نشانه” تسلیم” در برابر آمریکا توصیف کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.