وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سفر پاپ فرانچسکو به سه کشور فقیر آمریکای جنوبی

 نظرها
سفر پاپ فرانچسکو به سه کشور فقیر آمریکای جنوبی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پاپ فرانچسکو صبح یکشنبه رم را برای سفری یک هفته ای به کشورهای آمریکای جنوبی ترک کرد.

پاپ فرانچسکو که خود اولین پاپ از یک کشور آمریکای جنوبی است در این سفر حامل پیام همبستگی با فقرای کشورهای منطقه آمریکای جنوبی خواهد بود.

انتظار می رود که فقرا به شکلی انبوه از او در این سفر استقبال کنند و تخمین زده می شود که روز سه شنبه یک میلیون نفر در مراسم عشای ربانی در کیتو پایتخت اکوادور با حضور پاپ که به “پاپ فقرا” معروف شده است، شرکت کنند.

بیش از هشت هزار نیروی پلیس وظیفه حفظ امنیت را در جریان سفر پاپ به اکوادور برعهده دارند.

یک شهروند اکوادور می گوید: «این دیدار امری فوق العاده برای کشور است. افتخار بزرگی برای همه ما مسیحیان است. دیدار پاپ برای کشور پربرکت است.»

یک شهروند دیگر می گوید: «امیدوارم که سفر پاپ باعث اتحاد اکوادور شود و به ما کمک کند که مناقشات سیاسی را فراموش کنیم. ما به امید پیامی وحدت بخش هستیم.»

بولیوی که مقصد دوم پاپ فرانچسکو در این سفر است، علی رغم هوای زمستانی و بارش مداوم برف از هم اکنون خود را برای سفر پاپ آماده می کند. قرار است پاپ فرانچسکو در سفر به بولیوی از شهرهای لاپاز، سانتا کروز و ال آلتو دیدن کند.

علاوه بر اکوادور و بولیوی، پاپ فرانچسکو از پاراگوئه نیز دیدار خواهد کرد. این سه کشور در میان فقیرترین کشورهای منطقه آمریکای جنوبی هستند. قاره آمریکای جنوبی ۴۰ درصد از کاتولیک های جهان را در خود جای داده است.

پاپ فرانچسکو در این سفر به آرژانتین کشور زادگاه خود نخواهد رفت تا از هرگونه شائبه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری در این کشور اجتناب ورزد.