خبر فوری
This content is not available in your region

جلسه بانک مرکزی اروپا برای گفتگو درباره میزان کمک نقدی به بانکهای یونان

جلسه بانک مرکزی اروپا برای گفتگو درباره میزان کمک نقدی به بانکهای یونان
اندازه متن Aa Aa

هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا روز دوشنبه درباره میزان اعطای کمک نقدی اضطراری به بانکهای یونانی و یا عدم تغییر در آن تصمیم گیری خواهد کرد. در این زمینه ماریو دراگی، رییس این نهاد با ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا، یرون دایسلبلوم، رییس یوروگروپ و دونالد توسک، رئیس لهستانی شورای اروپا گفتگو خواهد کرد.

این نهاد برای مقابله با فروپاشی بخش بانکی یونان تنها در ماه ژوئن دو بار سقف این کمک را بالا برده بود. سقف این کمک نقدی اضطراری ۲۸ ژوئن سال جاری از ۵۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو به ۸۹ میلیارد یورو افزایش یافته یود.

رابرت هالور، کارشناس و تحلیلگر بانک آلمانی بادربانک در این زمینه می گوید: «بانک مرکزی اروپا به بازی با کارتهای خود ادامه می دهد اما پیشاپیش آنها را نشان نمی دهد. این نهاد سقف این کمک ها را بالا نخواهد برد. مطمئنا نمی توان میزان این کمکها را کاهش داد اما آنها را نیز افزایش نمی دهند زیرا عملکرد بانک مرکزی اروپا بعنوان یک جایگزین برای تامین منابع مالی بستانکاران نیست. آنها می گویند ما در انتظار نتیجه مذاکرات می نشینیم.»

از سوی دیگر آتن روز یکشنبه اعلام کرده بود از بانک مرکزی تقاضا می کند تا سقف کمک نقدی اضطراری به بانکها را بالا ببرد. این تنها راه بازگشایی بانکهای این کشور خواهد بود که از هفته گذشته بطور موقت تعطیل شدند.

آلمان از جمله مخالفان سرسخت افزایش این کمک ها است. در صورت قطع این کمکها آشفتگی شدیدی در بخش بانکی اروپا پیش بینی شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.