وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

۸۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان از فقر شدید رنج می برند

 نظرها
۸۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان از فقر شدید رنج می برند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به گفته سازمان ملل متحد، با وجود پیشرفت های بدست آمده بر اساس اهداف توسعه هزاره، حدود ۸۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان دچار فقر و گرسنگی شدید هستند. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد این تعداد از مردمان فقیر کمتر از ۱.۲۵ دلار در روز درآمد دارند.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحده گفت: «پیشرفت های صورت گرفته شامل همه مردم نشده است و بسیاری از مردم کنار گذاشته شده اند. زنان و کودکان بسیاری در دوران بارداری و یا از عوارض ناشی از زایمان می میرند. همچنین افراد زیادی بویژه در مناطق روستایی، فاقد امکانات بهداشتی مناسبت هستند.»

گزارش سازمان ملل متحد می گوید که بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ شاهد افزایش فقر در خاورمیانه بوده ایم. همچنین درگیری ها در سال ۲۰۱۴، ۶۰ میلیون نفر را در کشورهایی ماننده سوریه، عراق، جمهوری آفریقای مرکزی، نیجریه، پاکستان بی خانمان کرده است و کشورهای متاثر از جنگ دارای بالاترین نرخ فقر هستند.

بر اساس گزارش سازمان ملل با اینکه مرگ و میر کودکان قبل از پنج سالگی کاهش داشته اما هنوز هم بطور روزانه ۱۶ هزار کودک از علل عمدتا قابل پیشگیری می میرند.

همچنین این گزارش می گوید، تعداد افرادی که به ایدز مبتلا می شوند تا ۴۰ درصد کاهش یافته است و مرگ و میر ناشی از مالاریا نیز به نصف کاهش یافته است.

سازمان ملل امیدوار است که در نشست رهبران جهان در ماه سپتامبر بتواند اهداف جدید توسعه پایدار را که شامل ریشه کن کردن فقر شدید تا سال ۲۰۳۰ میلادی است، در دستور کار قرار دهد.