خبر فوری
This content is not available in your region

کمک به یونان در دستور کار مسکو نیست

نظرها
euronews_icons_loading
کمک به یونان در دستور کار مسکو نیست
اندازه متن Aa Aa

کمک به یونان در حال حاضر در دستور کار روسیه نیست.

مسکو این خبر را درست یک روز قبل از نشست دو روزه بریکس اعلام کرد؛ نشستی که در آن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در اوفا میزبان قدرت های اقتصادی نوظهور است.

الکسی اویوکای، وزیر اقتصاد روسیه ضمن برشمردن محورهای این نشست گفت: «کمک به یونان موضوع این نشست نیست و از این رو مورد بحث قرار نمی گیرد. وضعیت منطقه پولی یورو که تحت تاثیر مساله بدهی های یونان قرار گرفته در این نشست مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد. ادامه این وضعیت در منطقه پولی یورو برای تمامی شرکت کنندگان در این نشست خطراتی به دنبال خواهد داشت.»

رهبران برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در اوفا (که بیش از یک هزار کیلومتر با مسکو فاصله دارد) گرد هم آمده اند تا از ایجاد یک بانک توسعه خبر دهند؛ آنچه به زعم ولادیمیر پوتین به کاهش سلطه غرب بر نهادهای مالی جهانی خواهد انجامید. برای این منظور آنها یکصد میلیارد دلار بعنوان ذخیره برای موارد احتمالی ضروری در نظر گرفته اند.

برای مسکو که پس از بحران در شرق اوکراین مورد خشم و غضب غرب قرار گرفته، این اجلاس فرصتی است برای مقابله با تحریم ها و نزدیکی به دیگر قدرتها و بویژه آسیا.

اجلاس بریکس با نشست سازمان همکاری شانگهای (متشکل از کشورهای چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان) در اوفا مقارن شده و ایران نیز در جایگاه ناظر در آن حضور دارد. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران قرار است روز پنجشنبه با همتای روسی اش دیدار و گفتگو کند.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.