خبر فوری
This content is not available in your region

تاثیر مثبت تحولات اخیر بحران یونان بر روی بازارهای بورس اروپایی

نظرها
تاثیر مثبت تحولات اخیر بحران یونان بر روی بازارهای بورس اروپایی
اندازه متن Aa Aa

یونان، اعضای یوروگروپ و بستانکاران این کشور برای رسیدن به یک توافق احتمالی تا روز یکشنبه وقت تعیین کرده اند.

از سوی دیگر یونان روز چهارشنبه تقاضای رسمی بهره گیری از مکانیسم ثبات اروپایی یا همان صندوق اضطراری حوزه پولی یورو را تسلیم مقامات گروه وزیران دارایی حوزه پولی یورو، یوروگروپ کرده است.

تحولات اخیر ارزش سهام را در اواسط کار روز چهارشنبه اکثر بازارهای بورس اروپایی افزایش داده است.

اولیور روث، کارشناس موسسه کاپیتال مارکت گفت: «احتمال خروج یونان از حوزه پولی یورو هنوز در نظر گرفته نشده است. هنوز افراد خوش بینی هستند که اعتقاد دارند اروپایی ها پلی خواهند ساخت که به یونان این امکان را می دهد تا از موانع عبور کند. بنابراین اگر با خروج یونان روبرو باشیم این موضوع روشن است که بازارهای بورس با تبعات آن مقابله می کنند و احتمال آن وجود دارد که شاهد ضرر و زیانهای شدیدی باشیم.»

تحولات اخیر یونان و امیدواری برای دست یافتن به یک توافق، بر روی نرخ بهره استقراض دولتی کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، پرتغال و اسپانیا تاثیر مثبتی داشته است. نرخ بهره استقراض دولتی آلمان با سررسید ده ساله روز چهارشنبه به ثبات نسبی رسیده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.