خبر فوری
This content is not available in your region

کمک نقدی اضطراری بانک مرکزی اروپا به بانکهای یونانی ادامه پیدا می کند

کمک نقدی اضطراری بانک مرکزی اروپا به بانکهای یونانی ادامه پیدا می کند
اندازه متن Aa Aa

بانک مرکزی اروپا به اعطای کمکهای نقدی اضطراری به بانکهای یونان ادامه خواهد داد اما سقف این کمکها بالاتر نرفته است.

سقف کمکهای نقدی اضطراری به بانکهای یونان ۸۹ میلیارد یوروست. بانکهای یونانی به افزایش میزان سرمایه خود نیز نیاز دارند. اختصاص مبلغی معادل ۱۴ میلیارد یورو برای این منظور ضروری است.

این تصمیم بانک مرکزی اروپا که پس از حصول توافق بین یونان و بستانکاران اتخاذ شده در جلوگیری از فروپاشی بخش بانکی کشور نقش عمده ای خواهد داشت.

مایک اینگرم، کارشناس امور اقتصادی از شرکت بی جی سی پارتنر، کمپانی آمریکایی ارائه دهند خدمات مالی وضعیت را تحلیل کرده است: «بانکهای یونانی دو هفته ای است که درهای خود را بسته اند. آنها به افزایش سطح سرمایه احتیاج دارند. مطمئنا به یک بانک «تسویه کننده» نیاز خواهیم داشت. اما مسلما بانکهای یونانی به سخاوتمندی بانک مرکزی اروپا نیز نیاز خواهند داشت.»

به نظر می رسد بانک مرکزی اروپا با اتخاذ سیاست عدم افزایش سقف کمکهای نقدی اضطراری به بانکهای یونانی می خواهد دولتمردان این کشور را برای اعمال برنامه های اصلاحی توافق شده ترغیب کند.

دولت یونان با وجود این تحولات از فعالیتهای بانکهای یونانی تا اواسط ماه اوت سال جاری جلوگیری می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.