خبر فوری
This content is not available in your region

استقبال سرمایه گذاران اروپایی از توافق یونان با بستانکاران

نظرها
استقبال سرمایه گذاران اروپایی از توافق یونان با بستانکاران
اندازه متن Aa Aa

رسیدن به یک توافق بین یونان و بستانکاران و در نتیجه منتفی شدن احتمال خروج این کشور از حوزه پولی یورو واکنش مثبت بازارهای بورس اروپایی را بدنبال داشته است.

شاخص سهام در پایان کار روز دوشنبه بازار بورس لندن ۰.۹۷ درصد رونق داشته است. این افزایش ارزش سهام در بازار بورس فرانکفورت ۱.۴۹ درصد گزارش شده است.

رابرت هالور، تحلیلگر بادربانک آلمان در واکنش به این تحولات گفت: «سرانجام برای یونان توافقی به دست آمد. امری که بازارها را خوشحال کرده است. همزمان با دو مشکل روبرو هستیم. اولین مشکل اجرای اصلاحات است و دومین مسئله در بلند مدت نمایان می شود، آیا این اصلاحات برای رقابتی کردن یونان کافی هستند؟ من در این باره تردید دارم.»

براساس توافق حاصله یونان در ازای دریافت سومین بسته نجات مالی خود باید اصلاحات اساسی و سختی را در دستور کار قرار دهد. اعمال این اصلاحات مستلزم تدوین برنامه های ریاضتی است که پیش از این مردم یونان به آنها رای منفی داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.