وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

گفتگوهای هسته ای وارد هجدهمین روز شد

 نظرها
گفتگوهای هسته ای وارد هجدهمین روز شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هفدهمین روز از دور اخیر مذاکرات هسته ای در وین، پایتخت اتریش نیز بدون رسیدن به نتیجه ای قابل انتشار پایان یافت. گفتگوها تا ساعات اولیه روز سه شنبه ادامه داشت و سرانجام خستگی، مذاکره کنندگان را بتدریج مجبور به ترک سالن مذاکرات کرد.

در پایان روز دوشنبه، وزرای خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشست مشترکی را برگزار کردند.

گفتگو میان معاونان وزرا همچنان ادامه دارد و بنا بر گزارشها، قرار است روز سه شنبه در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه به وقت اتریش نشست نهایی نمایندگان ایران و گروه ۵+۱ برگزار شود و سپس محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانسی خبری، بیانیه مشترکی را قرائت کنند.

ریحانه مظاهری خبرنگار یورونیوز از وین می گوید: «پس از هفده روز مذاکرات نفس گیر هنوز مشخص نیست که نتیجه چه خواهد بود توافق، تمدید دوباره و یا شکست مذاکرات؟ مذاکره کنندگان می گویند تمامی شرایط برای دستیابی به یک توافق جامعه و نهایی آماده و مهیاست اما گویا برداشتن آخرین گام سیاسی چندان آسان به نظر نمی رسد. تحلیلگران می گویند چانه زنی ها بر روی قطعنامه جدید شورای امنیت ادامه دارد قطعنامه ای که قرار است جانشین تمامی قطعنامه های پیشین این شورا شود.»