خبر فوری
This content is not available in your region

رشد اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال بیشتر از پیش بینی ها بوده است

رشد اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال بیشتر از پیش بینی ها بوده است
اندازه متن Aa Aa

در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، رشد اقتصادی چین، دومین قدرت برتر اقتصادی دنیا، اندکی بیشتر از پیش بینی ها بوده و به رقم ۷ درصد رسیده است.

دولت چین پیش بینی می کند این روند رشد اقتصادی در طول سال جاری میلادی ادامه داشته باشد و میانگین تولید ناخالص داخلی این کشور تا پایان سال ۷ درصد باشد.

بانک مرکزی چین نیز برای شتاب بخشیدن به آهنگ رشد اقتصادی کشور از ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون ۴ مرتبه نرخ بهره خود را تنزل داده است.

شینگ لییون، سخنگوی دفتر ملی آمار چین گفت: «اوضاع اقتصادی چین و دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ بسیار پیچیده بود. بهبود اوضاع اقتصاد جهانی کمتر از پیش بینی ها بوده است. در حال حاضر نشانه هایی از بهبود کند اوضاع اقتصادی در دنیا مشاهده می شود.»

حجم خرده فروشی در این کشور در این زمان با افزایش روبرو شده و ۱۰.۶ درصد رشد به خود دیده است.

حجم سرمایه گذاری در بخش املاک غیرمنقول و مسکن نیز ۴.۶ درصد رشد داشته است. این رقم معادل ۷۰۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارزیابی شده است.

در حالی اقتصاد چین به رشدی بالاتر از پیش بینی ها می رسد که مدتی است بازارهای بورس این کشور دچار افت شدیدی شده اند و شاخص سهام در این بازارها روندی نزولی دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.