وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بحران یونان؛ اتحادیه اروپا به کدام سو می رود؟

 نظرها
بحران یونان؛ اتحادیه اروپا به کدام سو می رود؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همه پرسی یونان در مورد برنامه دردناک کمک مالی یک سال پس از آن رخ می دهد که نیروهای مردد نسبت به اتحادیه اروپا در انتخابات این اتحادیه خوش درخشیدند.

در همین حال، خطر خروج یونان از اروپا عمیقا اتحادیه اروپا را تکان داده است. این در حالی است که رهبران اروپایی در مورد موضوع مهاجرت نیز دچار چند دستگی هستند.

نایجل فاراژ، رهبر یوکیپ، حزب استقلال بریتانیا گفته است: «مرگ پروژه اروپایی در عمل آغاز شده است.»

اما آیا حق با نایجل فاراژ و افراد مردد به اروپا است؟ آیا بحران یونان کاملترین نمونه یک اروپای چند سرعتی است که به طرف کوچک شدن و انقراض پیش می رود؟

آیا بحران یونان آغاز پایان اتحادیه اروپا و یا دست کم یورو است؟ آیا یک اروپای بدون حضور کشورهای جنوبی اروپا اجتناب ناپذیر است؟

و بالاخره اینکه آیا اسپانیا بحران بعدی است؟ در حالی که انتخابات عمومی در اسپانیا پائیز امسال برگزار می شود، احزاب مردد به اتحاد اروپایی به دلیل سیاستهای ریاضتی مورد حمایت اروپا در نظرسنجی ها خوب ظاهر شده اند.

در این برنامه بیست و پنج ثانیه که میزبانی آنرا کریس برنز برعهده دارد، پاول تلیچکا، نماینده اهل جمهوری چک در پارلمان اروپا و نایب رئیس اتحاد لیبرالها و دموکراتها، پیر ویمون از پژوهشکده «کارنژی اروپا» و دیپلمات سابق و پابلو بوستیندوی، هماهنگ کننده هیات پودموس، حزب چپگرای اسپانیایی در پارلمان اروپا شرکت کرده اند.

برای دیدن این برنامه می توانید بر روی ویدئوی آن کلیک کنید.