خبر فوری

مخالفت ساکنان دو منطقه در شمال و جنوب ایتالیا با اسکان مهاجران

 نظرها
مخالفت ساکنان دو منطقه در شمال و جنوب ایتالیا با اسکان مهاجران
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ساکنان دو منطقه در ایتالیا روز جمعه در اعتراض به اسکان مهاجران در منطقه شان رو در روی پلیس ایستادند و با ورود به خانه هایی که قرار است محل اسکان پناهجویان باشد، اسباب واثاثیه ای که افراد خیر تدارک دیده بودند را به آتش کشیدند.

ظاهرا قرار است ۱۰۰ مهاجر در ساختمان های خالی از سکنه محله کوینتو در ترویزو در شمال ایتالیا اسکان داده شوند.

یکی از این مخالفان گفت: «متاسفم . اما نمی توانم برای زندگی فرزندانم در میان پناهجویان ۲۸ سال دیگر قسط خانه بدهم. این درست نیست.»

دولت ایتالیا در نظر دارد که پناهجویان را در سراسر کشور توزیع کند.

در کازال سن نیکولا در جنوب کشور اوضاع غم انگیزتر است. شماری از ساکنان محلی روز جمعه تلاش کردند تا اتوبوس حامل این مهمانان ناخوانده را به شهر برگردانند.

این مقاومت با مداخله پلیس به خشونت گرایید و دو نفر بازداشت شدند و چهارده پلیس هم جراحت سطحی برداشتند.

یکی از مخالفان این منطقه نیز گفت: «هیچ یک از این ۱۹ پناهجو سوری یا اریتره ای نیستند. آنها کسانی هستند که صرفا می خواهند در مرکز جذب پناهجویان بمانند. آنها از شمال آفریقا، سنگال وکنگو آمده اند و پناهجوی واقعی نیستند.»

در میان کشورهای اروپایی ایتالیا بیشترین بار مهاجران غیرقانونی را که عمدتا از شمال آفریقا روانه اروپا می شوند به دوش می کشد.

رهبران اتحادیه اروپا در ماه گذشته میلادی به طرح پیشنهادی این کشور در زمینه سهمیه بندی مهاجران پاسخ منفی دادند و تنها به پذیرفتن داوطلبانه آنها بسنده کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.